SZTE FFI 2018. május

2018. május 31.
2018. május 29.

A Magyar Földrajzi Társaság Szegedi Osztálya tisztelettel meghívja Önt a 2018. május 31-én, csütörtökön 17 órakor kezdődő ELŐADÓÜLÉSÉRE: Dr. Pál Viktor - Dr. Fabula Szabolcs - Lados Gábor: ORVOSOK... HATÁROK NÉLKÜL? Az egészségügyi szakemberek nemzetközi vándorlásának földrajzi aspektusai

2018. május 17.

Időpont: 2018. május 30. 12:20 – 16:00

Helyszín: Marcell György Tanterem, Szeged, Egyetem u. 2., 3. emelet

2018. május 16.

Május 10-12. között az ELTE adott otthont a XVI. OFKD döntőjének, ahol két földrajz alapszakos hallgató is képviselte Intézetünket a Tér- és Geoinformatika Szekcióban.

2018. május 10.

Két előadó, két kontinens, más-más szemléletmód, eltérő kutatási módszerek, közös elhivatottság egyazon probléma megismerésére.

2018. május 08.
Hirdetmény végzős hallgatóknak!
2018. május 08.

A végzős nappali és levelező szakos hallgatóknak szóló hirdetmény letölthető INNEN!

Záróvizsgára való jelentkezésről szóló hirdetmény letölthető INNEN!

A szakdolgozat és diplomamunka védések időpontjáról és helyszínéről az adott Tanszék weboldalán lehet érdeklődni!

Záróvizsga bizottságok
2018. május 07.

A Földrajzi és Földtudományi Intézet záróvizsga bizottságairól szóló dolumentum letölthető INNEN!

2019. október 31.-én a XXXIV. Országos Diákköri Konferencia központi zárórendezvényén az MTA Dísztermében adták át az OTDT Mestertanári Aranyérmeket. E kiemelkedő díjakat kétévente kaphatják meg az oktatók-kutatók.

A Mestertanári Aranyérmet azok az oktatók-kutatók kaphatják, akiknek a hallgatói legnagyobb sikerekkel szerepeltek az elmúlt időszak országos diákköri konferenciáin, és akik legtöbbet tettek a diákköri mozgalomért témavezetőként, szervezőként, zsűritagként, opponensként. Országosan 58 díjat osztottak ki, szekciónként 1-4-et. A Szegedi Tudományegyetem TTIK Földrajzi és Földtudományi Intézetéből idén két oktató is ebben az elismerésben részesült, Dr. Bajmócy Péter András egyetemi docens (Gazdaság- és Társadalomföldrajz Tanszék, Fizika, Földtudományok és Matematika Szekció) és Dr. Kiss Tímea egyetemi docens (Természeti Földrajzi és Geoinformatikai Tanszék, Fizika, Földtudományok és Matematika Szekció).