Kiemelt hírek

2019. november 10.

Időpont: 2020. január 18. (szombat) 10.00-14.00 óra

Helyszín: Szent-Györgyi Albert Agóra, Szeged, Kálvária sugárút 23.

A rendezvényhez nem szükséges előzetes regisztráció!

2019. november 14.

Kedves Kolléga, Kolléganő!

Várjuk jelentkezését a Kárpát-medence egyik legnagyobb földrajzversenyére. Alább tájékoztatjuk a versenyre való jelentkezés menetéről, a verseny fordulóiról, értékes nyeremények részleteiről.

2018. november 06.

2018. október 08.

A Földrajzi és Földtudományi Intézet számos érdekes programot kínál az érdeklődő általános- és középiskolás diákoknak! A programok ingyenesek, de előzetes bejelentkezéshez kötöttek!

2018. október 04.

Képzéseink rendkívül gyakorlatközpontúak, számos terepgyakorlat segíti, hogy az elméletben elsajátított tudás a való életben is alkalmazható legyen.

2018. január 24.

A Földrajzi és Földtudományi Intézet hallgatói Európa 14 országában vehetnek részt részképzésben.

2018. február 26.

Mi a specializáció célja? Milyen képességekkel rendelkezik egy geológus? Mik a fontosabb tantárgyak? Milyen elhelyezkedési lehetőségek vannak?

2018. február 26.

Mi a specializáció célja? Milyen képességekkel rendelkezik egy geoinformatikus? Mik a fontosabb tantárgyak? Milyen elhelyezkedési lehetőségek vannak?

2018. február 13.

Mi a specializáció célja? Milyen képességekkel rendelkezik egy táj- és környezetkutató geográfus? Mik a fontosabb tantárgyak? Milyen elhelyezkedési lehetőségek vannak?

2018. február 09.

Mi a képzés célja? Milyen képességre tesz szert, aki turizmus specializáción végez? Mi a képzés tartalma, milyen kurzusokon lehet résztvenni? Hol lehet elhelyezkedni a diploma megszerzése után? Miért válassz minket?

2018. február 09.

A Meteorológia specializáció 2016-ban indult. A BSc képzés során a közös földtudományi ismereteken felül a meteorológia tárgyköréhez elengedhetetlen matematikai, fizikai és programozási ismeretek szerepelnek a képzési programban. A specializáció fő tárgyai az időjárási és éghajlattani jelenségeket, azok észlelését, működésük fizikai leírását ismertetik.

2018. február 09.

Mi a specializáció célja? Milyen képességekkel rendelkezik egy terület- és településfejlesztő geográfus? Mik a fontosabb tantárgyak? Milyen elhelyezkedési lehetőségek vannak?

2018. október 17.

Földtudományi alapszak (BSc)

Földtudomány mesterszak (MSc)

A Nemzetközi Mobilitási Iroda honlapján megjelentek a 2020/2021. tanévre szóló ERASMUS+ pályázati felhívások!

További részletekért keressétek a tanszéki koordinátorokat!

Friss hírek