SZTE FFI 2019. október

2019. október 24.

"Elsősorban az időjárás az oka, hogy Szeged levegőjében magas a szálló por koncentrációja" – mondta a Délmagyarország című lapnak Gál Tamás, az Éghajlattani és Tájföldrajzi Tanszék helyettes vezetője.

A közlemény elolvasható ITT!

2019. október 24.
2019. október 18.

Dr. Karancsi Zoltán: A HORTENZIÁS VULKÁNOK FÖLDJE, AZ AZORI-SZIGETEK

2019. október 10.

Az SZTE TTIK Tudományos Diákköri Tanácsa meghirdeti 2019. november 28-án a 2019/20-es tanév környezettudományi diákkör helyi fordulóját!

2019. október 07.

2019. október 31.-én a XXXIV. Országos Diákköri Konferencia központi zárórendezvényén az MTA Dísztermében adták át az OTDT Mestertanári Aranyérmeket. E kiemelkedő díjakat kétévente kaphatják meg az oktatók-kutatók.

A Mestertanári Aranyérmet azok az oktatók-kutatók kaphatják, akiknek a hallgatói legnagyobb sikerekkel szerepeltek az elmúlt időszak országos diákköri konferenciáin, és akik legtöbbet tettek a diákköri mozgalomért témavezetőként, szervezőként, zsűritagként, opponensként. Országosan 58 díjat osztottak ki, szekciónként 1-4-et. A Szegedi Tudományegyetem TTIK Földrajzi és Földtudományi Intézetéből idén két oktató is ebben az elismerésben részesült, Dr. Bajmócy Péter András egyetemi docens (Gazdaság- és Társadalomföldrajz Tanszék, Fizika, Földtudományok és Matematika Szekció) és Dr. Kiss Tímea egyetemi docens (Természeti Földrajzi és Geoinformatikai Tanszék, Fizika, Földtudományok és Matematika Szekció).