SZTE FFI 2018. szeptember

2018. szeptember 28.

Tisztelettel meghívjuk Önt a Szegedi Tudományegyetemen tartandó alábbi habilitációs előadásra:

VI. Alföld Konferencia
2018. szeptember 18.

A Magyar Tudományos Akadémia Közgazdaság- és Regionális Tudományi Kutatóközpont Regionális Kutatások Intézete (MTA KRTK RKI) 2018. december 6-án, Békéscsabán rendezi meg a VI. Alföld Konferenciát "Újrakezdők a periférián – Leszakadás, válság és helyi válaszok az Alföldön és azon túl" címmel.

A konferenciára még előadóként is lehet jelentkezni szeptember 30-ig a nagyg@rkk.hu e-mail címen. A jelentkezési lap letölthető ITT.

A konferencia programtervezete, és további információk ITT találhatók.

2018. szeptember 04.

A program rövid összefoglalója, és a képek megtekinthetők itt!

2019. október 31.-én a XXXIV. Országos Diákköri Konferencia központi zárórendezvényén az MTA Dísztermében adták át az OTDT Mestertanári Aranyérmeket. E kiemelkedő díjakat kétévente kaphatják meg az oktatók-kutatók.

A Mestertanári Aranyérmet azok az oktatók-kutatók kaphatják, akiknek a hallgatói legnagyobb sikerekkel szerepeltek az elmúlt időszak országos diákköri konferenciáin, és akik legtöbbet tettek a diákköri mozgalomért témavezetőként, szervezőként, zsűritagként, opponensként. Országosan 58 díjat osztottak ki, szekciónként 1-4-et. A Szegedi Tudományegyetem TTIK Földrajzi és Földtudományi Intézetéből idén két oktató is ebben az elismerésben részesült, Dr. Bajmócy Péter András egyetemi docens (Gazdaság- és Társadalomföldrajz Tanszék, Fizika, Földtudományok és Matematika Szekció) és Dr. Kiss Tímea egyetemi docens (Természeti Földrajzi és Geoinformatikai Tanszék, Fizika, Földtudományok és Matematika Szekció).