SZTE FFI 2019. június

2019. június 25.

A 2018/2019-es ÚNKP kiírás nyertesei 2019 június 18-án mutatták be ösztöndíjuk kapcsán elvégzett kutatásaik eredményeit. A színvonalas konferencián 12 előadás keretében ismerhettük meg a Földraizi és Földtudományi Intézet kutatási portfóliójának kiválóságait. A konferencia rávilágított arra is, hogy milyen sokszínű és értékes kutatómunka folyik az intézet falain belül.

2019. június 25.

2019. október 31.-én a XXXIV. Országos Diákköri Konferencia központi zárórendezvényén az MTA Dísztermében adták át az OTDT Mestertanári Aranyérmeket. E kiemelkedő díjakat kétévente kaphatják meg az oktatók-kutatók.

A Mestertanári Aranyérmet azok az oktatók-kutatók kaphatják, akiknek a hallgatói legnagyobb sikerekkel szerepeltek az elmúlt időszak országos diákköri konferenciáin, és akik legtöbbet tettek a diákköri mozgalomért témavezetőként, szervezőként, zsűritagként, opponensként. Országosan 58 díjat osztottak ki, szekciónként 1-4-et. A Szegedi Tudományegyetem TTIK Földrajzi és Földtudományi Intézetéből idén két oktató is ebben az elismerésben részesült, Dr. Bajmócy Péter András egyetemi docens (Gazdaság- és Társadalomföldrajz Tanszék, Fizika, Földtudományok és Matematika Szekció) és Dr. Kiss Tímea egyetemi docens (Természeti Földrajzi és Geoinformatikai Tanszék, Fizika, Földtudományok és Matematika Szekció).