SZTE FFI 2018. április

2018. április 24.

Hetedik alkalommal rendezték meg a Szegedi Tudományegyetem Természeti Földrajzi és Geoinformatikai Tanszékek a Jakucs László Nemzetközi Középiskolai Földrajzverseny. Idén 64 középiskola 118 csapata – összesen 236 középiskolai tanuló – jelentkezett a vetélkedőre.

2018. április 19.

A Magyar Földrajzi Társaság Szegedi Osztálya tisztelettel meghívja Önt a 2018. április 26-án, csütörtökön 17 órakor kezdődő ELŐADÓÜLÉSÉRE.

Dr. Karancsi Zoltán: AZ AURORA BOREALIS NYOMÁBAN ÉSZAK-NORVÉGIÁBAN

2018. április 12.

A Szegedi Tudományegyetem immár hetedik alkalommal rendezi meg a Jakucs László Nemzetközi Középiskolai Földrajzversenyt. A vetélkedő-sorozat témája: Magyarország barlangjai, különös tekintettel az SZTE egykori nemzetközi hírű tudósa, Jakucs László által felfedezett Béke-barlangra.

2018. április 03.
2018.04.06-án az európai földrajzi társaságokat összefogó ernyőszervezet az EUGEO egy országhatárokon és kultúrákon átívelő európai rendezvénysorozatot szervez, melyhez nálunk Szegeden a Földrajzi és Földtudományi Intézet is csatlakozott.

2019. október 31.-én a XXXIV. Országos Diákköri Konferencia központi zárórendezvényén az MTA Dísztermében adták át az OTDT Mestertanári Aranyérmeket. E kiemelkedő díjakat kétévente kaphatják meg az oktatók-kutatók.

A Mestertanári Aranyérmet azok az oktatók-kutatók kaphatják, akiknek a hallgatói legnagyobb sikerekkel szerepeltek az elmúlt időszak országos diákköri konferenciáin, és akik legtöbbet tettek a diákköri mozgalomért témavezetőként, szervezőként, zsűritagként, opponensként. Országosan 58 díjat osztottak ki, szekciónként 1-4-et. A Szegedi Tudományegyetem TTIK Földrajzi és Földtudományi Intézetéből idén két oktató is ebben az elismerésben részesült, Dr. Bajmócy Péter András egyetemi docens (Gazdaság- és Társadalomföldrajz Tanszék, Fizika, Földtudományok és Matematika Szekció) és Dr. Kiss Tímea egyetemi docens (Természeti Földrajzi és Geoinformatikai Tanszék, Fizika, Földtudományok és Matematika Szekció).