SZTE FFI 2018. november

2018. november 27.

Program:

10:00 – 11:30 Dr. Daniela Arsenović Department of Geography, Tourism and Hotel Management Faculty of Sciences University of Novi Sad POPULATION AND CLIMATE CHANGE

11:30 – 12:30 szünet

12:30 – 14:00 Dr. Stevan Savić Department of Geography, Tourism and Hotel Management Faculty of Sciences University of Novi Sad URBAN HEAT ISLAND AND URBAN SURFACE RESEARCH IN CENTRAL AND SOUTHEAST EUROPEAN CITIES

Helyszín: SZEGEDI TUDOMÁNYEGYETEM, Marczell György terem (Szeged, Egyetem u. 2., III. emelet)

2018. november 26.

Dr. Boros Lajos: „JE ME SOUVIENS” QUÉBECI EMLÉKEK BENYOMÁSOK

2018. november 20.

Hely: Egyetem u. 2., Krajkó Gyula terem

Időpont: 2018. november 22. (csütörtök) 14 óra

2018. november 06.

2019. október 31.-én a XXXIV. Országos Diákköri Konferencia központi zárórendezvényén az MTA Dísztermében adták át az OTDT Mestertanári Aranyérmeket. E kiemelkedő díjakat kétévente kaphatják meg az oktatók-kutatók.

A Mestertanári Aranyérmet azok az oktatók-kutatók kaphatják, akiknek a hallgatói legnagyobb sikerekkel szerepeltek az elmúlt időszak országos diákköri konferenciáin, és akik legtöbbet tettek a diákköri mozgalomért témavezetőként, szervezőként, zsűritagként, opponensként. Országosan 58 díjat osztottak ki, szekciónként 1-4-et. A Szegedi Tudományegyetem TTIK Földrajzi és Földtudományi Intézetéből idén két oktató is ebben az elismerésben részesült, Dr. Bajmócy Péter András egyetemi docens (Gazdaság- és Társadalomföldrajz Tanszék, Fizika, Földtudományok és Matematika Szekció) és Dr. Kiss Tímea egyetemi docens (Természeti Földrajzi és Geoinformatikai Tanszék, Fizika, Földtudományok és Matematika Szekció).