SZTE FFI 2024. augusztus

2024. augusztus 14.

Az európai zöld átmenet kapcsán Toulouseban, Franciaországban, az Európai Participációs Kongresszus a francia think tank Décider Ensemble és Toulouse Város és Városrégió Önkormányzata szervezésében találkoztak a témában érintett kutatók. A Szegedi Tudományegyetemet Nagy Gyula, a Földrajz- és Földtudományi Intézet oktatója képviselte.

2024. augusztus 05.
2024. augusztus 02.

A legnagyobb földrajzi felfedezők egyike volt Prinz Gyula földrajztudós, a Szegedi Tudományegyetem díszdoktora. A nemzetközi hírű Ázsia-kutató egyik utolsó, még élő tanítványa, Dr. Tóth Imre videón mesél professzoráról, tanáráról. Dr. Tóth Imre nyugalmazott egyetemi adjunktus, aki négy évtizeden át egy másik ikonikus SZTE felfedező, Jakucs László professzor által vezetett tanszéken dolgozott.