SZTE FFI 2019. augusztus

2019. szeptember 06.
2019. augusztus 26.

PÓTPÁLYÁZAT: a Szegedi Tudományegyetem az ERASMUS+ program keretében pótpályázatot hirdet a 2019/2020. tanévre

Állami kitüntetésben részesült Rakonczai János az MTA doktora, egyetemi tanár
2019. augusztus 22.

A kitüntetettek a természetet, az élővilágot, az embert, a gondolatokat, a művészeteket tanulmányozták, és új utakat, megközelítéseket találtak a gondolatok birodalmában, a tudományokban, valamint a kultúrában. A teljes cikk elolvasható ITT.

Ezen a nyáron sokszor hallottuk már emlegetni a hősziget jelenségét. A nagyvárosok belvárosai a sok burkolt felülettel elviselhetetlen katlanná tudnak változni egy-egy hőhullám idején, 8-10 fokos is lehet a hőmérséklet-különbség a belváros és a külváros között. Szakértővel beszélgettünk, mitől és hogyan alakul ki a hősziget, mit tehetünk ellene, és mekkora szerepük van a védekezésben a növényeknek.