Friss hírek

2021. július 26.

Ezen a nyáron sokszor hallottuk már emlegetni a hősziget jelenségét. A nagyvárosok belvárosai a sok burkolt felülettel elviselhetetlen katlanná tudnak változni egy-egy hőhullám idején, 8-10 fokos is lehet a hőmérséklet-különbség a belváros és a külváros között. Szakértővel beszélgettünk, mitől és hogyan alakul ki a hősziget, mit tehetünk ellene, és mekkora szerepük van a védekezésben a növényeknek.

2021. június 30.

A Szegedi Tudományegyetem Természettudományi és Informatikai Kar centenáriuma alkalmából intézetenkénti pályázatot hirdet ismeretterjesztő, tudomány-népszerűsítő cikkek írására. Szeretnénk a szélesebb közönséget közérthető, olvasmányos módon informálni a nálunk zajló kutatásokról, az érdekesebb és fontosabb eredményekről.

A cikkeket szakértők fogják lektorálni, az elfogadott cikkek gyűjteménye a kari honlapon lesz majd elérhető, illetve később egy közös kari kötetben is tervezzük megjelentetni őket.

A Földrajzi és Földtudományi Intézet pályázati felhívása ITT elérhető!

2021. június 18.

Íntézetünk kutatói korszerű térinformatikai módszerekkel vizsgálják a Kárpát-medence egyre szárazabb éghajlatának okait, társadalmi és gazdasági következményeit. Álláspontjuk szerint az éghajlatváltozás hatásainak előrejelzése, következményeinek kivédése csak komplex földrajzi elemzésekkel lehet eredményes – tájékoztatta a felsőoktatási intézmény az MTI-t.

2020. november 11.

Az új koronavírus okozta fertőzés terjedésének megelőzése érdekében Magyarország miniszterelnökének 2020. november 9-i bejelentése alapján a Szegedi Tudományegyetem 2020. év november hó 16. napjától visszavonásig online oktatásra áll át.