SZTE FFI 2023. július

2023. július 20.

Terram mente peragro = Ésszel járom be a Földet. Vámbéry Ármin 1873-ban tartott társasági megnyitó és egyben évértékelő beszédében ezt a gondolatot javasolta a társaság zászlajára tűzni, ami azóta a Magyar Földrajzi Társaság jelmondatává vált és ma is aktuális. A Szegedi Tudományegyetem Földrajzi és Földtudományi Intézet geográfusképzésének egyik része a turizmusföldrajz specializáció. A nyári szabadságolások idején Dr. Szilassi Pétert, az SZTE földrajzos képzésének oktatóját kérdeztük arról, hogyan tehetjük élménydússá és tartalmasabbá a szabadságunkat.