Meghívó a Magyar Földrajzi Társaság Szegedi Osztálya előadóülésére

Barna Béla: A HÓ HAZÁJÁTÓL A MENNYEI HEGYEKIG, avagy gyaloglások a Himalájában és a Tien-sanban (India/ Nyugat-Tibet és Kirgizisztán)

A Magyar Földrajzi Társaság Szegedi Osztálya

tisztelettel meghívja Önt a

2022. október 20-án, csütörtökön 17 órakor kezdődő

ELŐADÓÜLÉSÉRE.

Barna Béla:

A HÓ HAZÁJÁTÓL A MENNYEI HEGYEKIG,

avagy gyaloglások a Himalájában és a Tien-sanban

(India/ Nyugat-Tibet és Kirgizisztán)

Barna Béla (Csámborgó) turisztikai szakíró és túravezető Szegeden végzett földrajz szakosként

1997-ben. Egyik kedvenc terepe a száraz és magas Közép-Ázsia és környékének hegyvidéke.

Sokszor járt a Nyugat-Tibetnek is nevezett Ladakhban („Magas-hágók földje”), valamint a

"Mennyei hegyek" jelentésű Tien Sanban. Vetítésében így két nagyobb, ám egymáshoz mégis

közel eső országot érint, az indiai Ladakh tartományt és Kirgizisztánt.

AZ ÜLÉS HELYE:

Szeged, Egyetem utca 2-6. Ady-téri épület Földtudományi Nagyelőadó