Alaszka

PROGRAM:

Dr. Karancsi Zoltán:

ALASZKA, AZ UTOLSÓ HATÁRVIDÉK

Sok szempontból különleges vidék Alaszka. A másfél millió km2 km-es hatalmas területen csupán 700 ezren élnek így az állam legnagyobb része ma is vadon, ahol háborítatlanul élhetnek a vadállatok, de ahová csak repülővel lehet eljutni. Itt található Észak-Amerika legmagasabb csúcsa, legnagyobb nemzeti parkja. Emellett itt vannak a legszebb, ugyanakkor a legnépszerűtlenebb nemzeti parkok is a világon. Ezen a földön - amit a hó és a jég birodalmának is neveznek - terem a világ legnagyobb zöldsége, de az ország és a nyár közepén, a legészakibb egyetemi városban, Fairbanks-ben egy szál pólóban is melegünk volt...szóval ez mind-mind Alaszka!

AZ ÜLÉS HELYE:

Szeged, Egyetem utca 2-6. Ady-téri épület