Hitel helyett pénztárcabarát egyetemi ötletek

A bankok és a biztosítók már a gyerekvállalás előtt arra biztatják a szülőket, hogy kezdjenek el félretenni a gyerek felsőoktatásának finanszírozására. Nem alaptalanul – önköltséges képzés esetén egy lakás, a drágább szakok esetén pedig akár egy ház árát is ki kell fizetni, mire meglesz a diploma. Természetesen óriási különbségek vannak a vidéki és a fővárosi diákok kiadásai között, és az sem mindegy, hogy otthon, kollégiumban vagy albérletben lakik-e a hallgató. Nézzük, mi mindenre költ egy egyetemista, mennyit tud keresni, és hogyan lehet faragni a költségekből.

Tovább a teljes cikkre kattints IDE!