Földtudomány mesterképzési szak (MSc)

A mesterképzés két éve alatt hallgatóink haladó szinten sajátíthatják el a földtudományok különböző ágaihoz kapcsolódó ismeretanyagot. Ennek részeként nagy hangsúlyt kapnak a műszeres laboratóriumi és gyakorlatorientált tárgyak (pl. Földtudományi anyagvizsgálat, Alkalmazott talajtan, Alkalmazott klimatológia, Alkalmazott geofizika, Víz-kőzet kölcsönhatások). A képzés a geoinformatikai szoftverek és korszerű analitikai berendezések emelt szintű használatában is jártasságot biztosít (pl. Modellezés és szimuláció a földtudományokban).
A mesterképzés nem tagolódik specializációkra, de a Projektmunka és a Diplomamunka kurzusok során lehetőség van az egyéni érdeklődésnek megfelelő szakterületben való elmélyülésre.


Kooperatív képzés

A Földtudomány MSc képzés kiegészítéseként hallgatóink választhatják a kooperatív képzési lehetőséget. A kooperatív képzés önkéntes (pályázható), kiegészítő gyakorlati modul, amelynek keretében az egyetem és valamely gazdasági társaság, vállalat, intézmény együttműködésével a hallgatók emelt óraszámú szakmai gyakorlaton vehetnek részt. A kooperatív képzés a nappali tagozatos tanterv kiegészítő része, amely a mintatanterv kurzusait figyelembe véve, a harmadik félévtől kezdődően valósul meg. Az adott félévben a kooperatív képzési lehetőséget elnyert hallgató tanulmányait egyéni tanrend szerint végzi.


Szakfelelős: Dr. M. Tóth Tivadar, tanszékvezető egyetemi tanár, mtoth@geo.u-szeged.hu

Friss Hírek

Március 24-én a Mátra Kincsei – Turisztikai és Vendéglátóipari Szaknap és Verseny döntőjén 6 kiváló hallgatói csapat mérte össze tudását. Kreativitásban, szakmaiságban és előadásmódban sem volt hiány!