Földrajztanár mesterképzési szakok (rövid ciklusú képzések)

A földrajztanár mesterképzési szakok (ún. rövid ciklusú képzések) célja olyan földrajztanárok képzése, akik a tanári munka szempontjából lényeges földrajzi, földtudományi, pedagógiai, pszichológiai elméleti és gyakorlati tudással, készségekkel és képességekkel rendelkeznek. Felkészültekké válnak a Nemzeti Alaptantervben meghatározott, földrajztanítással kapcsolatos köznevelési feladatokra. Az ún. „rövid ciklusú”, levelező munkarendben zajló képzéseknek sok típusa létezik, melyek közül az alábbiakat indítjuk.

MSc diplomára épülő képzés
Erre a képzésre azok jelentkezhetnek, akik Geográfus MSc és bizonyos, rendeletben szabályozott MSc-s diplomával rendelkeznek.
Ebben az esetben a képzési idő 2 félév. A tanulmányok alatt szakmai tárgyakat nem tanulnak a résztvevők, ugyanakkor magas óraszámban foglalkoznak pedagógiával, pszichológiával, neveléstudománnyal és szakmódszertannal.

Földrajz BSc diplomára épülő képzés
A Földrajz BSc diplomára épülő földrajztanár mesterképzés képzési ideje 2 félév. A 10 szakmai kredit mellett magas kreditszámban tanulnak pedagógiát, pszichológiát, neveléstudományt és szakmódszertant.

Nem földrajzos tanári diplomára épülő földrajztanár képzés
A képzés más szakon szerzett meglévő tanári diplomával biztosít bemenetet. A képzési idő 3 félév. A résztvevők leginkább földrajzi szaktárgyakat és szakmódszertant sajátítanak el tanulmányaik során.

A képzéseket levelező munkarendben hirdetjük. Az órákat pénteken és szombaton tartjuk online, illetve személyes jelenléttel. Így azok is részt tudnak venni a képzésben, akik a tanulmányaik mellett dolgoznak.

Szakfelelős: Dr. Pál Viktor egyetemi docens, pal.viktor@szte.hu


A képzésről a Felvi.hu-n IDE KATTINTVA tájékozódhatnak, az SZTE TTIK Mesterképzés (Ma/MSc) menüpontban.



Friss Hírek

2024. február 29-én, csütörtökön a „100 éves a szegedi geográfusképzés: földrajztudomány a fenntartható jövő szolgálatában” című előadássorozat első előadása, ahol Vajda Tamás, az SZTE Levéltárának igazgatója bemutatta Kogutowicz Károly iskolateremtő munkásságát, majd ezt követően intézetünk jelen lévő oktatói, illetve a közönség szakmai beszélgetést folytattak az előadóval.

Az érdeklődőknek köszönjük a részvételt.