Földrajz osztatlan tanárképzés

A 10 féléves osztatlan földrajz tanárképzés célja olyan szakemberek képzése, aki a későbbiekben át tudják adni megszerzett tudásukat a tanulóknak, akik képesek a jövő nemzedékének ismereteit formálni. Az osztatlan tanárképzés kétszakos, így a földrajz mellé választani kell egy másik szakot is.

A képzés során a földrajz szakmai ismereteket, a földrajz tanításához szükséges szakmódszertani tudást és pedagógiai fortélyokat is elsajátíthatnak a hallgatók. A földrajz szakmai ismeretei között alapozó tárgyakkal (meteorológia, geológia, csillagászat, társadalomtudományok), geoinformatikával, természeti földrajzzal, társadalomföldrajzzal és regionális földrajzzal találkoznak hallgatóink tanulmányaik során, az utóbbi három szerepel legnagyobb súllyal képzésünkben.

Kiemelt hangsúlyt fektetünk olyan, a mai világot meghatározó kérdésekre, mint a globális környezeti és társadalmi problémák, népesedési kérdések, regionális konfliktusok, lokális környezeti kihívások. Az elméleti képzés mellett nagy szerepet kap a gyakorlat is, ennek szakmai részét terepgyakorlatokon, szakmódszertani részét pedig az iskolában eltöltendő különböző tanítási gyakorlatokon sajátíthatják el hallgatóink. A földrajz tanári végzettséggel mind általános (felső tagozat), mind középiskolában van lehetőség tanítani.


Szakfelelős: Dr. Bajmócy Péter, egyetemi docens, bajmocy@geo.u-szeged.hu

Friss Hírek

2024. február 29-én, csütörtökön a „100 éves a szegedi geográfusképzés: földrajztudomány a fenntartható jövő szolgálatában” című előadássorozat első előadása, ahol Vajda Tamás, az SZTE Levéltárának igazgatója bemutatta Kogutowicz Károly iskolateremtő munkásságát, majd ezt követően intézetünk jelen lévő oktatói, illetve a közönség szakmai beszélgetést folytattak az előadóval.

Az érdeklődőknek köszönjük a részvételt.