Mit csinál egy földrajz vagy földtudomány szakos hallgató?

A Földrajzi és Földtudományi Intézet az elmúlt évtizedekben Magyarországon az egyik leggazdagabb képzési lehetőséget kínálta, hiszen a földrajz és a geográfus szakjainkon 4 specializációra lehetett szakosodni. Elindítottuk a földtudomány alap- és mesterképzést 2 specializációval, illetve folyamatosan képeztünk – és képzünk – földrajztanárokat is.

Az oktatás hátterét jól felkészült oktatók, a korszerű laboratóriumok, a gyakorlati képzés, és a terepgyakorlatok biztosítják. Az ERASMUS mobilitás segítségével külföldi egyetemeken is szerezhetsz nemzetközi tapasztalatokat.

Intézetünk képzéseit itt tudod megtekinteni.

nyito_junior_akademai_mentor

Dr. Blahó János és Dr. Dobi János kapta az első SZTE Junior Akadémia Mentor Díjat. A két intézményvezető az akadémia céljainak támogatásáért vehette át az elismerést. Az egyetemmel való együttműködésből a középiskolások profitálnak.