Nevtelen_terv1

Nemzetközi hírű rákgyűjtemény az Őslénytárban - Könyvismertető blogbejegyzés

A magyarországi fosszilis tízlábú rákok gyűjteményét bemutató Badenian decapods of Hungary c. kötet rövid ismertetője olvasható az alábbi blogbejegyzésben.

Magyarország a fosszilis tízlábú rákok (Decapoda) kutatása területén nagyhatalomnak számít, elsősorban Lőrenthey Imre és Müller Pál munkásságának köszönhetően. Lőrenthey anyagának egy része is a Magyar Természettudományi Múzeum gyűjteményét gyarapítja, de még ennél is jelentősebb, hogy Müller Pál a Múzeum gondozására bízta teljes Decapoda gyűjteményét, ami a leggazdagabb kainozoós anyagok közé tartozik egész Európában. A gyűjtemény legnagyobb részét alkotó magyarországi középső miocén (badeni) tízlábú rákokat egy most megjelent, gazdagon illusztrált könyv ismerteti.

A páratlan gyűjteményről és a könyvről további információ olvasható ITT.

decapoda_foto_2

Szeret túrázni? Ezt ne hagyja otthon!

Egyedülálló, hiánypótló, szórakoztató és ismeretterjesztő egyszerre Veres Zsolt, az SZTE alumnusának könyve, amely az Országos Kéktúra földtudományi különlegességeit mutatja be és magyarázza meg a laikusok számára is érthető módon. A kiadvány a Szegedi Tudományegyetem TTIK Földrajz- és Földtudományi Intézetének kiadója, a GeoLitera gondozásában jelent meg.