Az SZTE IKIKK Klímaváltozás Interdiszciplináris Kutatócsoport konferenciát szervez 2025. szeptember 2-3. között a Szegedi Akadémiai Bizottság székházában. A tudományos tanácskozásra várják a résztvevők jelentkezését.
- A klímaváltozással kapcsolatos kutatások elengedhetetlenek bolygónk összetett folyamatainak megértéséhez, a változásokra való felkészüléshez és hatékony megoldások kidolgozásához. A téma rendkívüli összetettsége miatt ezek a kutatások sok esetben csak interdiszciplináris megközelítéssel vizsgálhatók – tudtuk meg Dr. Gál Tamástól. Az SZTE IKIKK Klímaváltozás Interdiszciplináris Kutatócsoport vezetője elmondta: egy ilyen széles körű, a tudományágak teljes spektrumát lefedő együttműködés kialakítása rendkívül nehéz feladat, mindazonáltal igazán hasznos lehet, hiszen a szinergiákat kihasználva új kutatási távlatokat nyit meg. A hazai egyetemek közül kiemelkedik a Szegedi Tudományegyetem, ahol a karok és kutatóhelyek valóban lefedik a tudomány teljes spektrumát. Számos karon foglalkoznak a klímaváltozással kapcsolatos kutatásokkal, vagy akár gyakorlati ismeretekkel is rendelkeznek a témában.
A szervezők rövid előadásokat várnak a kutatóktól, kutatócsoportoktól, amelyekben bemutatják saját vagy kutatócsoportjuk profilját, a témával kapcsolatos releváns ismereteiket, projektjeiket és eredményeiket. A konferencia második részében workshop jelleggel egyeztetnek, az IPCC Európai szerzői által azonosított nyitott tudományos kérdések mentén a további együttműködési és kutatási lehetőségekről és felmerülő ötletekről.
A konferencia kiváló lehetőséget biztosít a személyes találkozásra, a közös érdeklődési pontok azonosítására és a jövőbeli együttműködések alapjainak lefektetésére.
A jelentkezés a következő űrlapon lehetséges augusztus 7-ig: https://forms.gle/FVcso8r3oMMq8hk26
IKIKK-infó
9 geoinformatika mesterszakos hallgató fejezte be sikeresen tanulmányait a Szegedi Tudományegyetemen. Gratulálunk hallgatóinknak!