A Földrajz- és Földtudományi Intézet hallgatói Európa 14 országában vehetnek részt részképzésben.
Elsősorban az ERASMUS plus program nyújt lehetőséget tanulmányi célú mobilitásra, illetve szakmai gyakorlat külföldön töltésére, de más programokban is részt vehetnek a hallgatók.
Az ERASMUS program keretében 12 ország 47 egyetemére juthatnak ki a hallgatók. Az Intézeten belül az ERASMUS-koordináció tanszéki szinten történik, az egyes tanszékek rendelkeznek kétoldalú szerződésekkel.
Részletek és további információk a Szegedi Tudományegyetem Nemzetközi Mobilitási Irodájának honlapján vagy a tanszékek ERASMUS-koordinátorainál.
A tanszékek ERASMUS-koordinátorai
Geológia Tanszék: Dr. Bozsó Gábor egyetemi adjunktus
Légkör- és Téradattudomány Tanszék: Dr. Kiss Márton egyetemi tanársegéd
Társadalomföldrajzi Tanszék: Dr. Nagy Gyula egyetemi tanársegéd
Természet- és Környezetföldrajz Tanszék: Dr. Kovács Ferenc egyetemi docens
A mobilitási program keretében aktuálisan pályázható intézmények köre ITT ÉRHETŐ EL.
Az ország egyik legmodernebb földtudományi adatelemző bázisává alakult az SZTE TTIK Földrajz- és Földtudományi Intézetének téradattudományi informatikai rendszere, vagyis a GIS-labor (Geographic Information System). A több mint 13 millió forint saját erőből megvalósított fejlesztésnek köszönhetően a szegedi hallgatók korát megelőző infrastruktúra segítségével ismerkedhetnek meg az adatelemzéssel, és olyan tapasztalatokat szerezhetnek, amelyek a legmodernebb globális kutatásokat támogatják.