Az SZTE Alma Mater szervezésében megtartott előadás a klímaváltozásról.
"Elkezdődött az évtized, amikor már biztosan nem érünk rá késlekedni, a klímaváltozással összefüggő időjárási szélsőségek a hétköznapokon is érezhetőek.
Egyes hangok pánikot keltenek, mások szkeptikusak.
Az Alumni Uni következő előadása arra törekszik, hogy tényszerű adatokkal, friss kutatási eredményekkel szolgáljon - globális és szegedi viszonylatban - és praktikus tanácsokat nyújtson az utca emberének "hogyan ne nyírd ki a bolygód" témában.
Csernus Dóra környezetvédelmi tanácsadó a klímaváltozás globális hatásairól, Dr. Gál Tamás városklimatológus pedig a lokális érintettségről fog beszélni.
Aki kérdez: Antal Éva, "Vászonzsákoslány", aki azzal robbant be a magyar youtube-ra, hogy 8 hónap alatt mindössze egy befőttesüvegnyi szemetet termelt háztartásában: saját bőrén mutatja be a "zero waste" életmód csínyját-bínját."
Az ország egyik legmodernebb földtudományi adatelemző bázisává alakult az SZTE TTIK Földrajz- és Földtudományi Intézetének téradattudományi informatikai rendszere, vagyis a GIS-labor (Geographic Information System). A több mint 13 millió forint saját erőből megvalósított fejlesztésnek köszönhetően a szegedi hallgatók korát megelőző infrastruktúra segítségével ismerkedhetnek meg az adatelemzéssel, és olyan tapasztalatokat szerezhetnek, amelyek a legmodernebb globális kutatásokat támogatják.