fejlec_v1

Dr. Tobak Zalán, egyetemi adjunktus

TobakZalan

Kutatási témák:

GIS, távérzékelés, open source és webes térinformatika, kisgépes és UAV légifelvételezés, hiperspektrális távérzékelés

tobak.zalan@szte.hu, tobak@geo.u-szeged.hu

Telefonszám:

Fogadóóra:

emailben egyeztetett időpontban igény szerint

Tanulmányok:

geográfus (2005), geoinformatika szakirány, Szegedi Tudományegyetem

Tudományos fokozatok:

PhD (2013), Szegedi Tudományegyetem

Nyelvismeret:

angol, német

Szakterület:

geoinformatika, távérzékelés

Kutatási témák:

Szakmai közéleti tevékenység:

Elismerések, díjak:

Részvétel hazai és nemzetközi kutatásban:

Jelenleg oktatott tárgyak:

Geoinformatika alapjai (gyakorlat)
Földrajzi adatok értékelése, megjelenítése geoinformatikai szoftverekkel (gyakorlat)
Haladó térképezés
Modellezés és szimuláció (gyakorlat)
Digitális fotogrammetria
A térbeli adatok feldolgozásának módszerei
Webes térinformatika
Nyílt forrású térinformatika
GIS and Applications
Application of GIS and RS in Earth Sciences

Válogatott publikációk:

BOUDEWIJN VAN LEEUWEN, TAMÁS PRÁVETZ, ZOLTÁN ÁRPÁD LIPTAY, ZALÁN TOBAK 2016. Physically based hydrological modelling of inland excess water. Carpathian Journal of Earth and Environmental Sciences 11:(2) pp. 497-510.

JÓZSEF SZATMÁRI, ZALÁN TOBAK, ZSOLT NOVÁK 2016. Environmental Monitoring Supported by Aerial Photography – a Case Study of the Burnt Down Bugac Juniper Forest, Hungary. Journal of Environmental Geography 9:(1-2) pp. 31-38.

ORSOLYA GÉMES, ZALÁN TOBAK, BOUDEWIJN VAN LEEUWEN 2016. Satellite Based Analysis of Surface Urban Heat Island Intensity. Journal of Environmental Geography 9:(1-2) pp. 23-30.

VAN LEEUWEN BOUDEWIJN, HENITS LÁSZLÓ, MINUCSÉR MÉSZÁROS, TOBAK ZALÁN, SZATMÁRI JÓZSEF, DRAGOSLAV PAVIĆ, STEVAN SAVIĆ, DRAGAN DOLINAJ 2013. Classification methods for inland excess water modelling. Journal of Environmental Geography 6:(1-2) pp. 1-8.

SZATMÁRI JÓZSEF, TOBAK ZALÁN, VAN LEEUWEN BOUDEWIJN, DOLLESCHALL JÁNOS 2011. A belvízelöntések térképezését megalapozó adatgyűjtés és a belvízképződés modellezése neurális hálózattal. Földrajzi Közlemények 135:(4) 351-364.

UNGER J, GÁL T, RAKONCZAI J, MUCSI L, SZATMÁRI J, TOBAK Z, VAN LEEUWEN B, FIALA K 2010. Modeling of the urban heat island pattern based on the relationship between surface and air temperatures. Időjárás / Quarterly Journal of the Hungarian Meteorological Service 114: pp. 287-302.

RAKONCZAI, J., J. UNGER, L. MUCSI, J. SZATMÁRI, Z. TOBAK, B. VAN LEEUWEN, T. GÁL, K. FIALA 2009, A napfény városa naplemente után – Légi távérzékeléses módszerrel támogatott hősziget-térképezés Szegeden. Földrajzi Közlemények, 133. 4. pp. 367-383.

TOBAK, Z., SZATMÁRI, J., VAN LEEUWEN, B. 2008. Small format aerial photography – remote sensing data acquisition for environmental analysis. Journal of Environmental Geography, Vol. I. No. 3-4, pp. 21-26

MUCSI, L., F. KOVÁCS, L. HENITS, Z. TOBAK, B. VAN LEEUWEN, J. SZATMÁRI, M. MÉSZÁROS 2007, Városi területhasználat és felszínborítás vizsgálata távérzékeléses módszerekkel (Use of remote sensing systems for urban landuse and landcover analyses.) In. G. Mezősi (Editor), Városökológia. Földrajzi Tanulmányok, Vol.1. JatePress, Szeged. pp.19-42

A teljes publikációs lista letölthető innen.

Friss hírek
2023. február 11.