Miért tanulj mesterszakon? – mérnökök válaszolnak - Balázs Szabolcs

A Szegedi Tudományegyem 6 kara, 27 mesterképzést hirdet a 2022-es keresztféléves felvételi eljárásban. A jelentkezők nappali és levelező tagozatos, államilag finanszírozott és önköltséges képzések közül választhatnak november 15-ig.




Balázs Szabolcs 2020 februárjában végzett a Mezőgazdasági Karon, mint mezőgazdasági agrármérnök, jelenleg pedig takarmánykeverő üzemvezető a Hódagro Zrt.-nél. – Feladataim közé tartozik az állatállomány takarmányozása, receptúrák legyártása, az alapanyagok rendelése és a késztermékek kiszállítása. Gyerekkorom óta érdekelt a mezőgazdaság, imádtam a kertben tevékenykedni, ezért tanultam tovább ilyen területen. Az SZTE változatos képzési palettát kínált és fontos volt számomra az is, hogy a dél-alföldi régióban maradjak. A képzés és a munkahelyi gyakorlat során a növénytermesztés és az állattenyésztés minden területével megismerkedtem, így például a nagyüzemi állattartás sajátosságaival is – mondta el. Hozzátette: a Szegedi Tudományegyetemet azért ajánlja, mert családias a légkör, sok szakmai, gyakorlati képzés van, és számos duális partner segíti az adott szakma tényleges megismerését. A szegedi diploma nagyon jó ajánlólevél, Szegeden és környékén minden cég ismeri az SZTE-s oktatókat és hallgatókat.


esza_felso

Számold ki a pontjaid!



Pontkalkulator_grafika

Nyiss a Jövőd Felé!







Hallgatóink mondták


Major_AttilaMajor Attila - ZMK, magánének

Azért jöttem erre a szakra, mert itt olyan tanárok tanítanak, akiket nagyra tartok. Maga a szak a tanszékvezető, Temesi Mária tanárnő miatt vonzó, hiszen sok lehetőséget kínál arra, hogy elsősként operában szerepelhessek, ez pedig kezdőként hatalmas lehetőség és megtiszteltetés. A ZMK-n a tanár-diák kapcsolat nagyon szoros, hiszen ez a pálya nagyon tanárfüggő. Én itt megtaláltam Andrejcsik István operaénekes személyében azt a mestert, akivel a legtöbbet tudtam eddig fejlődni.




Linka_KrisztinaLinka Krisztina - TTIK, földrajz

Hogy miért pont Szegedet választottam? Tudom, hogy a Szegedi Tudományegyetem elég jó hírű nemcsak országos, hanem nemzetközi szinten is. Emellett nagyon sok ismerősöm ezt az egyetemet választotta, és szerettem volna a közelükben maradni. Földrajzszakosként fontosak voltak számomra a város természeti kincsei: a Tisza és a határtalan Alföld. A szülővárosomban, Baján szintén van egy folyó, számomra nagyon fontos, hogy a város víz mellett legyen. A szakomon természettudományokat és társadalomtudományokat tanulok, mindkettőt szeretem, de majd a természettudományok irányába szeretnék specializálódni.



További hallgatói vélemények >>>


Események

Rendezvénynaptár *

  • július 10.
    Egész napos
    A jelentkezés óta megszerzett és a pontszámításhoz nélkülözhetetlen, vagy többletpontokat igazoló dokumentumok pótlására előreláthatóan április második felétől legkésőbb 2024. július 10-ig lesz lehetőség. A pontszámítás kizárólag az E-felvételi rendszerébe megfelelő módon feltöltött dokumentumok alapján történik. Ezért kifejezetten fontos odafigyelni arra, hogy a szükséges dokumentumok megfelelően legyenek feltöltve.