
Szakmai közösségünk szívből gratulál!
A Magyar Tudományos Akadémia 200., tisztújító közgyűlése kedden Pósfai Mihályt választotta az 1825-ben alapított MTA 22. elnökének. Főtitkárrá Kecskeméti Gábort, főtitkárhelyettesnek pedig Kovács Ilonát választotta az Akadémia legfőbb döntéshozó testülete. A tisztújítás további eredményeiről hamarosan ismét hírt adunk az mta.hu-n.
Pósfai Mihály
![]() |
| Pósfai Mihály Fotó: mta.hu / Szigeti Tamás |
Kutatási terület: ásványtan, ezen belül a „környezeti ásványtan”, az élő szervezetekben képződő mágneses nanokristályok tulajdonságainak és képződésének tanulmányozása
Jelentősebb díjak: Széchenyi professzori ösztöndíj (2000), Mineralogical Society of America fellow (2010), Akadémiai Díj (2010), Széchenyi-díj (2016)