posfay_mihaly_fit_640x10000

Pósfai Mihály geológus a Magyar Tudományos Akadémia új elnöke


Szakmai közösségünk szívből gratulál!

A Magyar Tudományos Akadémia 200., tisztújító közgyűlése kedden Pósfai Mihályt választotta az 1825-ben alapított MTA 22. elnökének. Főtitkárrá Kecskeméti Gábort, főtitkárhelyettesnek pedig Kovács Ilonát választotta az Akadémia legfőbb döntéshozó testülete. A tisztújítás további eredményeiről hamarosan ismét hírt adunk az mta.hu-n.


Pósfai Mihály

posfay_mihaly_fit_640x10000
Pósfai Mihály
Fotó: mta.hu / Szigeti Tamás

Kutatási terület: ásványtan, ezen belül a „környezeti ásványtan”, az élő szervezetekben képződő mágneses nanokristályok tulajdonságainak és képződésének tanulmányozása

Jelentősebb díjak: Széchenyi professzori ösztöndíj (2000), Mineralogical Society of America fellow (2010), Akadémiai Díj (2010), Széchenyi-díj (2016)


Oktatási hírek

Vedesek_a_geologian_1

Az elmúlt héten sikeresen lezajlottak a szakdolgozat- és diplomamunka-védések az Szegedi Tudományegyetem Geológia Tanszékén.

Immatrikulation

Kövess minket

Facebookinstagram