119507826_3079860458809576_1717430269417554164_o

A klíma változik. Te változtatsz? - Alumni Uni - Tudásműhely

Az SZTE Alma Mater szervezésében megtartott előadás a klímaváltozásról.

"Elkezdődött az évtized, amikor már biztosan nem érünk rá késlekedni, a klímaváltozással összefüggő időjárási szélsőségek a hétköznapokon is érezhetőek.

Egyes hangok pánikot keltenek, mások szkeptikusak.

Az Alumni Uni következő előadása arra törekszik, hogy tényszerű adatokkal, friss kutatási eredményekkel szolgáljon - globális és szegedi viszonylatban - és praktikus tanácsokat nyújtson az utca emberének "hogyan ne nyírd ki a bolygód" témában.

Csernus Dóra környezetvédelmi tanácsadó a klímaváltozás globális hatásairól, Dr. Gál Tamás városklimatológus pedig a lokális érintettségről fog beszélni.

Aki kérdez: Antal Éva, "Vászonzsákoslány", aki azzal robbant be a magyar youtube-ra, hogy 8 hónap alatt mindössze egy befőttesüvegnyi szemetet termelt háztartásában: saját bőrén mutatja be a "zero waste" életmód csínyját-bínját."

További információk